۴۰۱ قرارداد آپشن سکه منعقد شد

در جریان قراردادهای اختیار معامله سکه طلا در بورس کالای ایران برای دو سررسید اسفند و تیر ۴۰۱ قرارداد اپشن منعقد شد.

به گزارش بانکداران ۲۴ ، روز سه شنبه شاهد انعقاد 230 قرارداد اختیار خرید و فروش سکه در سررسید اسفند امسال بودیم، این در شرایطی است که در سررسید تازه وارد تیر ماه نیز171 قرارداد اختیار خرید و فروش منعقد شد.

بر این اساس در قرارداد اختیار خرید سکه برای سررسید اسفند امسال که در سه نماد معاملاتی فعالیت داشت به طور کلی 63 قرارداد منعقد شد که از این میزان 8 قرارداد در قیمت اعمال یک میلیون و 170 هزار تومان، 54 قرارداد در قیمت اعمال یک میلیون و 200 هزار تومان و 1 قرارداد در قیمت اعمال یک میلیون و 225 هزار تومان منعقد شد.

همچنین در اختیار فروش سکه برای سررسید اسفند امسال که در چهار نماد معاملاتی فعالیت داشت 167 قرار داد منعقد شد، به طوری در قیمت اعمال یک میلیون و 150 هزار تومان 4 قرارداد، در قیمت اعمال یک میلیون و 175 هزار تومان 76 قرارداد، در قیمت یک میلیون 200هزار تومان85 قرارداد اختیار فروش و در قیمت اعمال یک میلیون و 225 هزار تومان 2 قرارداد منعقد شد.

از سویی در قرارداد اختیار خرید سکه برای سررسید تیر ماه سال آتی نیز که در سه نماد معاملاتی فعالیت داشت 64 قرارداد منعقد شد، به طوری که در قیمت یک میلیون 175 هزار تومان 9 قرارداد اختیار فروش، در قیمت اعمال یک میلیون و 200 هزار تومان 25 قرارداد و در قیمت اعمال یک میلیون و 225 هزار تومان 30 قرارداد منعقد شد.

در قرارداد فروش فروش سکه برای سررسید تیر ماه نیز سه سر رسید با 107 قرارداد فعال بود، به طوری که در قیمت اعمال یک میلیون و 175 هزار تومان 62 قرارداد، در قیمت اعمال یک میلیون و 200 هزار تومان 20 قرارداد و در پایان در قیمت اعمال یک میلیون و 225 هزار تومان 25 قرارداد منعقد شد.

از سویی نگاهی به جدول معاملات نشان می دهد که با احتساب حجم معاملات 401 قراردادی روز گذشته، مجموع معاملات چهار روز هفته به یک هزار و 195 قرارداد رسیده است.

بازار آتی سکه 19 هزار قراردادی شد
معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران، طی روز گذشته به 19 هزار و 109 قرارداد و ارزش آن به دو هزار و 64 میلیارد ریال رسید که نسبت به روز دوشنبه رشد 141 درصدی را تجربه کرد.

به نوشته بورس کالای ایران، روز سه شنبه اونس و دلار دست به دست هم دادند تا موجب افت بهای سکه در روزهای پایانی سال شوند. اگرچه متغیرهای کاهشی تاثیر خود را بر روند بهای سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران طی روزهای اخیر گذاشته اند، اما رشد تقاضا در این روزها موجب مقاومت بیشتراین فلز زرد در برابر عوامل کاهنده شده است.

به این ترتیب روز گذشته هر پنج سر رسید بازار آتی سکه در بورس کالای ایران با روند نزولی قیمت رو به رو شد، به طوری که سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و 198 هزار تومان، کاهش 0.2 درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت 96 با قیمت یک میلیون و 223 هزار تومان افت 0.75 درصدی را به ثبت رساند. از طرفی سکه تحویل تیر سال آتی با نرخ یک میلیون و 258 هزار تومان به فروش رسید و تغییر قیمت منفی 0.81 درصدی را تجربه کرد. همچنین سررسید شهریور ماه سال آینده نیز با نرخ یک میلیون و 284 هزار تومان معامله و با کاهش 1.95 درصدی رو به رو شد. در پایان نیز سررسید آبان سال 96 با قیمت یک میلیون و 333 هزار تومان معامله شد و نسبت به روز یکشنبه افت1.59درصدی را به ثبت رساند.

سکه در بازار نقدی مقاومت کرد
در روزهای اخیر حرکت کاهشی دلار و اونس عاملی برای کاهش بهای سکه بودند و مانع از رشد آن شدند. به این ترتیب روز سه‌شنبه، سکه تمام بهار آزادی با باز شدن بازار ارز و حرکت کاهشی دلار در کنار ضعف اونس در بازارهای جهانی، با قیمت یک میلیون و 200 هزار تومان به کار خود پایان داد که این قیمت هزار تومان پایین‌تر از روز دوشنبه بود.

نوشته های مشابه

راهنمای مختصر در مورد عهدنامۀ حقوق بین المللی دارایی های معنوی

راهنمای مختصر در مورد عهدنامۀ حقوق بین المللی دارایی های معنوی حفاظت قوی از حقوق دارایی های معنوی در سراسر…

نمونه قرارداد فضای سبز

قرارداد فضای سبز طرفین قرارداد قرارداد حاضر فی ما‌بین؛ ............................ به نمایندگی آقای ................ به شماره ملی ......... نام پدر…

لطفا نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *