پرداخت وجه قرارداد، بهانه بوئینگ و ایرباس برای تحویل هواپیما

گروه ميثاق؛ سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بوئینگ و ایرباس برای تحویل هواپیما بهانه پرداخت مبلغ قرارداد را مطرح می کنند، گفت: اقدامات ترامپ هم در این زمینه تاثیرگذار است.

به گزارش الف، صدیف بدری با اشاره به موضع‌گیری جدید مقامات ارشد بوئینگ مبنی بر تعویق تحویل اولین سری هواپیماهای سفارشی به ایران گفت: بوئینگ تا کنون هواپیمایی به ایران تحویل نداده و می گویند دلیل این موضوع هم پرداخت نشدن رقم قرارداد از سوی ایران است.

وی افزود: ظاهرا در تحویل هواپیما به ایران مشکلات مالی وجود دارد و منابع خارجی و فاینانسی که قرار بود تامین شود، تامین نشد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: همچنین قرار بود تا برای خرید هواپیماها، 15 درصد منابع از سوی دولت ایران تامین شود که این بودجه هم تخصیص نیافت.

بدری با اشاره به زمزمه های خروج آمریکا از برجام اضافه کرد: در هر حال تصمیم آمریکا هم در این قراردادها تاثیرگذار است و اگر رئیس جمهور آمریکا در خصوص برجام، ماندن یا خروج از آن تصمیم غیر عادی بگیرد، طبیعتا بر روی قراردادهای مذکور تاثیر خواهد داشت.

وی با اشاره به پیگیریهای کمیسیون عمران مجلس برای تحویل هواپیماها گفت: ما با مسئولین سازمان هواپیمائی کشور صحبت کردیم و کمیسیون در حال پیگیری این موضوع است که امیدواریم این مساله حل و فصل شود.

نوشته های مشابه

امضای هفت قرارداد جدید نفتی تا پایان شهریور امسال

گروه میثاق؛ معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور مهندسی و توسعه از امضای هفت قرارداد نفتی تا پایان شهریور…

وزیر خزانه داری آمریکا: قراردادهای بوئینگ و ایرباس با ایران لغو می شوند

گروه میثاق؛ به دنبال تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته ای با ایران، مجوز فروش هواپیماهای…

لطفا نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *