قرارداد دانشگاه آزاد در حوزه ربات های آتشنشان و مین یاب

گروه میثاق؛ رئیس دانشگاه آزاد اعلام کرد که این دانشگاه قراردادی را در حوزه ربات‌های مین‌یاب و آتش‌نشان به امضاء رسانده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ فرهاد رهبر در حاشیه مراسم افتتاحیه سیزدهمین دوره از مسابقات بین‌المللی روبوکاپ آزاد و در جمع خبرنگاران درباره به کارگیری ربات‌ها در دانشگاه آزاد، گفت: موفقیت‌های بسیار خوبی را در خصوص به کارگیری ربات‌ها داشته‌ایم و در حال حاضر قراردادی را با یکی از شرکت‌های فعال در حوزه رباتیک در حوزه حمل و نقل کالا به امضاء رسانده‌ایم؛ این ربات پرنده قابلیت حمل کالا تا 7 کیلوگرم را دارد.

وی ادامه داد: ربات دیگری را با همکاری سازمان آتش‌نشانی طراحی کرده‌ایم و همچنین ربات مین‌یاب و کمک‌رسان هم در شرف امضاء قرارداد است.

فرهاد رهبر در رابطه با حمایت از نخبگان کشور اظهار کرد: کسانی که در این مسابقه حائز رتبه‌های برتر شوند این توانایی را دارند که مورد حمایت دانشگاه آزاد قرار گیرند و به عنوان استاد یا هیئت علمی در این دانشگاه به فعالیت بپردازند.

وی یادآور شد: افرادی که در هیئت علمی‌ها جذب می‌شوند باید شایستگی تحقیق و توسعه را داشته باشند تا بتوانند مشکلات جدی کشور در بحث تحقیق و توسعه را از بین ببرند و سبب تجاری‌سازی محصولات شوند.

گفتنی است، سیزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران 2018 صبح امروز پنجشنبه با حضور دکتر علی اکبر ولایتی رییس هیأت موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

در این مراسم که فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی و چند تن از معاونین این دانشگاه نیز در آن حضور داشتند، از یک ربات جدید اطفای حریق ساخت مرکز تحقیقات مکاترونیک دانشگاه آزاد قزوین رونمایی شد.

سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2018 با رقابت 478 تیم از 12 کشور جهان از جمله ترکیه، آلمان، چین، آمریکا، هلند، فرانسه، انگلیس، پرو، هند، سنگاپور و کره در نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

این رقابت ها که تا 18 فروردین ماه ادامه خواهد داشت امسال در 26 لیگ برگزار می شود و بخش های دانشجویی با 10 لیگ و 132 تیم، لیگ دانش آموزی با 193 تیم، بخش شبیه سازی با 5 لیگ و 60 تیم و بخش کاربردی با 4 لیگ و 93 تیم در آن حضور خواهند داشت.

آئین اختتامیه سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ روز شنبه 18 فروردین ماه جاری با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سالن برج میلاد با معرفی تیم های برتر برگزار می شود.

برترین تیم ها علاوه بر دریافت مجوز شرکت در مسابقات جهانی ربوکاپ امسال در مونترال کانادا (26 خرداد تا اول تیر) از مزایایی از جمله عضویت در بنیاد ملی نخبگان و حمایت های دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار خواهند شد.

نوشته های مشابه

انعقاد بیش از ۳۵ هزار قرارداد آتی سکه

گروه میثاق؛ معامله گران بازار آتی سکه در روز گذشته ۳۵ هزار و ۲۹۳ قرارداد آتی برای تحویل ماه های…

قرارداد نفتی عراق با دو شرکت چينی و انگليسی برای توسعه میدان نفتی مجنون

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاري رويترز، وزارت نفت عراق با دو شرکت خدمات ميادين نفتي آنتون (چيني) و پتروفاک…

لطفا نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *