امضای قرارداد توسعه میدان کرنج با کنسرسیوم انگلیسی پرگس

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: قرارداد توسعه میدان کرنج با کنسرسیوم انگلیسی پرگس نهایی شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، علی کاردر معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در کنگره راهبردی نفت و نیرو طی سخنرانی با موضوع «فضای کسب و کار شرکت ملی نفت ایران از استراتژی تا عملکرد» گفت: قرارداد توسعه میدان کرنج با کنسرسیوم انگلیسی پرگس نهایی شده است.

وی افزود: توسعه سه میدان دیگر را در دست بررسی داریم؛ به این منظور با سه شرکت خارجی در حال مذاکره هستیم و طی دو هفته آینده در مورد آنها که قرار است در قالب قراردادهای IPC امضا شوند، اطلاع رسانی می کنیم.

وی افزود: کاهش سهم حاکمیت و حرکت آن به بخش کارفرمایی و همچنین تغییر ساختار کارفرمایی و توسعه و افزایش هر چه بیشتر برون سپاری و خصوصی سازی در صنعت نفت از جمله رویکردهای محوری شرکت ملی نفت ایران است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از عقد یک قرارداد و برگزاری ۸ مناقصه در اجرای طرح های نگهداشت و افزایش توان تولید میادین نفتی خبر داد و گفت: اسناد سایر طرح های توسعه ای و افزایش توان تولید نیز در حال نهایی شدن است.

عرضه اوراق منفعت بزودی در بورس

وی همچنین درباره منبع تامین مالی طرح ها توضیح داد: برای تامین مالی این پروژه ها، منابع طراحی و نهایی شده است و با همکاری بورس، مدل اوراق منفعت را طراحی کردیم که طی دو تا سه هفته آینده در بازار بورس عرضه می شود.

وی تاکید کرد: اجازه نمی دهیم که خدشه ای به توسعه صنعت نفت وارد شود و امیدواریم جامعه علمی و دانشگاهی ، ما را در این مسیر همراهی کنند.

نوشته های مشابه

جزئیات قرارداد تامین قطعات مترو فیمابین شرکت مترو و جهاد دانشگاهی

مدیرعامل شرکت مترو تهران جزئیات تفاهم نامه و قرارداد تامین قطعات مترو با جهاد دانشگاهی را تشریح کرد. به گزارش…

قراردادهای بی او تی ( BOT ) چیست؟

قرارداد های بی.او.تی (B.O.T) یا ساخت، بهره برداری و انتقال ( واگذاری ) به قراردادهایی گفته می شود که در آن شرکت…

لطفا نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *