امضای قرارداد تاسیس شرکت سرمایه گذاری طرح تولید اتیلن اکساید

گروه میثاق؛ قرارداد تاسیس شرکت سرمایه گذاری طرح تبدیل گاز طبیعی به الفین و صنایع پایین دستی پتروشیمی با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، منصور معظمی رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سرمایه گذاران بخش خصوصی به امضا رسید.

به گزارش ایدرونیوز، «فرداد دلیری» افزود: هدف از اجرای این طرح به عنوان فاز نخست طرح GTO پلاس، تولید اتیلن اکساید به عنوان محصول میانی و اتو اکسیلات ها و انتانول آمین به عنوان محصولات نهایی از ماده اولیه اتیلن است.

با ساخت واحد GTO پلاس به عنوان نخستین واحد GTO که منجر به تولید محصولات استراتژیک پلی ال، MPG، اتوکسیلات ها، گلایکل اتر و اتانول آمین می شود، گام بزرگی در راستای اعتلای صنعت پتروشیمی کشور برداشته خواهد شد و نیاز کشور به واردات این محصولات را مرتفع خواهد کرد.

دلیری خاطرنشان کرد: این طرح با ظرفیت سالیانه ۶۰ هزار تن اتیلن اکساید، ۶۰هزار تن اتو اکساید و ‌۳۰ هزار تن اتانول آمین در منطقه ویژه ماهشهر اجرایی می شود.

به گفته این مقام مسئول، دوره اجرای طرح سه ساله خواهد بود و شرکت های سرمایه گذار در آن علاوه بر ایدرو، ‌گروه «توسعه کیمیاگران امروز»، شرکت «ظریفان» و شرکت مهندسی «ناموران» هستند.


نوشته های مشابه

قرارداد ۶/۶ میلیارد دلاری پنتاگون با بوئینگ برای مقابله با ایران و کره شمالی

گروه میثاق؛ وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است قرارداد خود با بوئینگ را به منظور ادامه مدیریت برنامه دفاع موشکی…

قرارداد رنو و ایدرو به کجا رسید؟

گروه میثاق؛ رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به اینکه ایران به عنوان شریک طرف…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *