توافق اتحادیه اروپا و انگلیس بر سر پیش نویس قرارداد برگزیت

منابع آگاه از توافق اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر پیش نویس قرارداد برگزیت خبر می دهند. ترزا می امروز توافقنامه را به وزرای ارشد کابینه اش ارائه می کند.

به گزارش تسنیم، شبکه بی بی سی اعلام کرد: اتحادیه اروپا و بریتانیا به توافق اولیه بر سر پیش نویس قرارداد برگزیت دست یافته اند و ترزا می نخست وزیر انگلیس قرار است امروز چهارشنبه این توافقنامه را به وزرای ارشد کابینه اش ارائه کند.

بر اساس این گزارش گرچه برخی وزرای ارشد کابینه ترزا می حمایت خود را از این توافق اعلام کرده اند ولی هنوز مشخص نیست که آیا پارلمان انگلیس از این توافق حمایت خواهد کرد یا نه.

بی بی سی افزود: یک منبع آگاه در دولت انگلیس تایید کرده است که پیش نویس قرارداد برگزیت در سطح فنی مورد توافق قرار گرفته است.

کابینه انگلیس نیز عصر چهارشنبه تشکیل جلسه خواهد داد و احتمالا رسما موافقت خود را با این توافق اعلام خواهد کرد.

شبکه تلویزیونی دولتی ایرلند نیز اعلام کرد: متن برگزیت اواخر روز دوشنبه مورد توافق واقع شده و این توافق بعدا به لندن منتقل شده است.

اتحادیه اروپا و بریتانیا به دستیابی به یک توافق تجاری دائمی نیاز دارند. در حالی که کمتر از 5 ماه زمان به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی مانده است ولی هنوز هیچ چشم انداز روشنی درباره آینده قرارداد تجاری لندن و بروکسل وجود ندارد.

برخی اعضای حزب محافظه کار حتی تهدید کرده اند که اگر توافق نهایی برگزیت شامل درخواست ها و نقطه نظرات آنها نباشد، به این توافق رای منفی خواهند داد.

نوشته های مشابه

قرارداد آتی یا معاملات آتی (Futures) چیست؟

در قرارداد آتی، کالای تحویلی قرارداد آتی باید دارای استاندارد کیفیت و کمیت باشد و زمان تحویل و محل تحویل…

دلایل تاخیر در نهایی شدن قرارداد صادرات گاز به عمان

مدیر عامل شرکت ملی صادرات گاز با بیان اینکه مباحث قیمتی مهمترین دلیل تاخیر در نهایی شدن قرارداد صادرات گاز…

لطفا نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *