امضای قرارداد فروش رایت ۴۱ اثر ایرانی در نمایشگاه کتاب تهران

گروه میثاق؛ معاون اداره کل مجامع و فعالیت‌‌های فرهنگی وزارت ارشاد از امضای قرارداد فروش رایت ۴۱ اثر ایرانی در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: مذاکرات اولیه با ناشران خارجی در نمایشگاه کتاب پاریس انجام شده است.

ایوب دهقانکار معاون اداره کل مجامع و فعالیت‌‌های فرهنگی وزارت ارشاد، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا‌، از توافق اولیه با ناشران خارجی برای فروش رایت 41 کتاب ایرانی در حاشیه نمایشگاه کتاب پاریس خبر داد و گفت:‌ ناشران بسیاری از کشورهای مختلف با مراجعه به غرفه گرنت جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب پاریس خواستار بهره‌مندی از گرنت برای انتشار کتاب‌های ایرانی بودند.

وی افزود: بنابراین ما در مذاکرات اولیه موفق شدیم که نظر موافق این ناشران برای خرید رایت 41 اثر از ناشران ایرانی را جلب کنیم،‌ البته هنوز قرارداد نهایی بسته نشده است،‌ دلیلش هم این است که ناشران ایرانی صاحب رایت آثار در نمایشگاه حضور نداشتند، دبیرخانه گرنت هم نمی‌تواند به لحاظ قانونی این اقدام را انجام دهد‌.

دهقانکار ادامه داد: قرارداد نهایی باید بین ناشر خارجی و ناشر ایرانی باشد، این قرارداد که محقق شد، دبیرخانه حمایت خود را انجام می‌دهد، ما رایزنی‌های پیش از قرارداد را انجام دادیم و مقرر شد که این صحبت‌ها منجر به قرارداد نهایی شود و بخش اعظمی از این توافقات در نمایشگاه امضا شود.

وی با اشاره به اینکه این ناشران از چه کشورهایی هستند،‌ گفت:‌ ناشران از کشورهای مختلف به ویژه فرانسه، ایتالیا، الجزایر، مراکش، لبنان، لهستان و … بودند‌، ما فهرستی پیشنهادی داشتیم که این فهرست را نیز به آن‌ها معرفی کردیم،‌ اما ناشران برای انتخاب کتاب‌ها مختار بودند.نوشته های مشابه

وزیر نفت: اجازه بدهید سالی 30 میلیارد دلار قرارداد داخلی منعقد کنیم

گروه میثاق؛ وزیر نفت از مجلس می‌خواهد برای حمایت از تولید اجازه دهد این وزارتخانه سالی 30 میلیارد دلار قرارداد…

اظهارنامه قضایی چیست و چگونه باید اظهارنامه ارسال کنیم؟

اظهارنامه قضایی چیست و چگونه باید اظهارنامه ارسال کنیم؟ گروه میثاق؛ اظهارنامه عبارت از نوشته‌ای است که مطابق مقررات قانونی…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *